IMG_2889

  • ضمن تشکر از این که دعوت ما را برای انجام مصاحبه پذیرفتید ،لطفاً خودتان را معرفی نمائید.

بنام خدا،اینجانب محمد فلاحتیان متولد سال 1339 در شهر اصفهان  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پرشیان فولاد  می باشم در حال حاضر همانند 30سال گذشته مشغول کارهای بازرگانی و تولیدی بوده و به لطف خداوند و همکاری صادقانه و مؤثر برادران و دیگر مدیران و کارکنان متعهد و دلسوز مجموعه کارامدی را ساخته ایم و در چارچوب نیازهای اساسی و مورد نیاز جامعه در زمینه تولید و ارتقاء و شکوفایی صنایع  گام بر می داریم

  •   لطفاً دیدگاه ها و برنامه های اجرایی شرکت پرشیان فولاد را بیان نمایید.

شرکت پرشیان فولاد از سال 1381 تاسیس شده و کار خود را با فعالیت های بازرگانی با بیش از 30 سال تجربه مؤسسین آغاز نموده است و با وارد شدن به صنعت برق و تولید و ساخت نیروگاه به فعالیت های  خود ادامه داده است.این شرکت در برنامه کار خود حفظ و توسعه این صنعت را با همکاری و  برنامه ریزی  متخصصان این امر  ، در دستور کار خود قرار داده است.

  • لطفا برنامه های آتی و اقدامات مؤثر و اساسی شرکت را تشریح نمائید.

یکی از اساسی ترین اقدامات مؤثر و آتی شرکت تلاش متخصصان و کارکنان متعهد برای بالا بردن راندمان نیروگاه شهید محمد منتظری است که این ا قدام نیز  مورد حمایت و تایید مسئولین محترم صنعت برق کشور  می­باشد . این امر مهم و اساسی در بهینه کردن مصرف سوخت و استفاده صحیح از سرمایه های کشور مؤثر بوده که توضیحات فنی و اقتصادی آن توسط متخصصین اعلام خواهد شد.

  • رمز موفقیت شرکت پرشان فولاد را در چه مؤلفه­هایی می­دانید.

رمز اصلی موفقیت شرکت توکل و استعانت از خداوند متعال،همدلی،همکاری و همبستگی مؤسسین و تلاش بی وقفه پرسنل شاغل در صنایع مختلف این شرکت و بهره گیری  از نیروهای کارآمد،متعهد و دلسوز است.

  • لطفاً ضمن تبیین جایگاه کارآفرینی در مسیر رشد اقتصادی،نقش بنگاههای اقتصادی را در این زمینه توضیح دهید.

ما باید بدانیم کارآفرینی موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است.در کشور ما نیز کارآفرینی نماد کوشش و موفقیت در امور تجاری است و کارآفرینها نقش اساسی در توسعه اقتصادی کشور بازی می­کنند.

بنگاههای مختلف اگر بخواهند به کیفیت مطلوب برسند  باید به منابع انسانی که مهمترین سرمایه هر بنگاه می­باشد اهمیت لازم را داده  و همواره آنان را مورد حمایت قرار دهند. چرا که کارکنان با توجه به شجاعت و ریسک بالا،خلاقیت و نوآوری ،دلسوزی و تعصب و امکانات محدود و نیز بکارگیری نیروهای قابل و شایسته در تولیدات کشور نقش مؤثری ایفاء  می­نمایند.البته حمایت های مستمر و همه جانبه از طرف دولت چه از طریق تصویب قوانین و مقررات و چه اعطاء تسهیلات مالی به صنعتگران در نیل به اهداف از پیش تعیین شده بسیار کارگشا خواهد بود.

همه بنگاههای اقتصادی اعم از کوچک،متوسط و بزرگ نقش مهم و اساسی در اقتصاد کشور را دارند و همه باید از این  بنگاهها حمایت کنند تا آن حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری تحقق یابد.

 

  • آینده صنعت برق و فولاد را چگونه ارزیابی می­کنید.

مطمئناً آینده این صنایع روشن و امیدبخش است.چرا که منابع اصلی این صنایع در کشور موجود است لذا لازم است رویکردهای علمی و اقتصادی به طور جدی در این دو صنعت مورد توجه قرار گیرند  و با داشتن آمارهای صحیح و دقیق در تمام مراحل واردات،تولید،توزیع،وصادرات و کلیه مسائل مربوط به این صنایع به صورت صحیح و علمی و به دست افراد مطلع و اگاه انجام گیرد .

 در مورد صنعت برق به لطف الهی  در زمینه ساخت و نگهداری نیروگاه ها به مراحل بسیار خوبی رسیده ایم.به این منظور لازم است جهت پیشبرد اهداف صنعت برق باید سرمایه گذاری­های اساسی انجام گیرد و این جایگاه را پیوسته توسعه و ارتقاء دهیم.به عنوان مثال هم اکنون در نیروگاه شهید محمد منتظری تقریباً 100% تعمیرات و نگهداری نیروگاه بدست متخصصان داخلی انجام می­گیرد.

  •  نظر خود را درباره صنعت اصفهان و نقش آن در توسعه کشور بیان کنید.

شهر اصفهان از سالهای قبل مرکز صنعت کشور بوده چه در زمینه صنایع دستی،گردشگری،فرش و از همه مهمتر صنعت فولاد  و به خاطر همین ظرفیتهای بسیار خوب و بزرگی در زمینه صنایع مختلف در این شهر ایجاد شده  کارآفرینان زیادی با شناخت این پتانسیلها اقدام به سرمایه گزاری و راه اندازی بنگاه های اقتصادی مختلف در این شهر نموده اند. و کوشیده اند در تمام شرایط (چه شرایط سخت جنگ و چه در شرایط سخت تحریم)  این بنگاهها را حفظ نمایند .امید است  مسئولین اجازه ندهند این سرمایه ها به خاطر مشکلات اقتصادی از بین برود.همچنین انتظار می رود  که دولت جدید در این زمینه اقدامات مدبرانه و اساسی انجام دهد.

  •   به عنوان آخرین سؤال به نظر شما مشکلات اصلی صنایع چیست؟

صنایع مختلف خود مشکلات مختلفی دارند و باید از اهالی آن صنایع سئوال کرداما بنظرمن یکی از مشکلات کلیدی بنگاههای اقتصادی مسئله نقدینگی است و این حل نمی­شود مگراینکه بانکها با یک رویکرد و نگاه تولیدی وارد میدان شوند و با شهامت و تدبیر این معضلات را برطرف نمایند و همچنان که می­دانید رونق صنعت  تولید عامل اصلی بقاء بانکداری است.و به امید روزی که بانکها همان طور که برای سپرده گزاران  فرش قرمز می­اندازند از صنعتگران نیز حمایت های لازم را انجام دهند

بانک می­بایست در حفظ کارخانه های فعال بکوشند و با مدارا و راهکارهای تشویقی مانند تقسیط و تنفس،استمهال بدهی با عنایت به موقعیت کارخانه اقدامات لازم را انجام دهند.تا این کارخانه ها بتوانند از حداکثر ظرفیتهای خود استفاده کنند.و این موارد باعث تجدید حیات این بنگاهها خواهد شد.